Oferuję Państwu szereg zabiegów i usług pielęgnacyjnych stóp , wykonywanych z pełnym profesjonalizmem, dbałością o higienę, przy wykorzystaniu najwyższej jakości sprzętu, w miłej atmosferze i w komfortowych warunkach. Zajmuję się takimi problemami jak:

- odciski,

- modzele,

- grzybica paznokci,

- grzybica stóp,

- stopa cukrzycowa,

- wrastające paznokcie,

- nadpotliwość stóp,


- pękające pięty,

- wkręcające się paznokcie,

- grube paznokcie,

- suchość skóry stóp,

- rekonstrukcja paznokcia,

- kurzajki, brodawki.

W moim gabinecie wykonuję również pedicure kosmetyczny i specjalistyczny.


odciskiOdciski

są to twarde miejsca na skórze stóp, przybierające różne kształty, często bolesne. Powstają na skutek tarcia za sprawą niewygodnego obuwia albo na skutek punktowego ucisku.


Modzele Modzele

są to zgrubienia warstwy rogowej naskórka, przybierające owalny kształt, o żółtym zabarwieniu, spowodowane trwałym uciskiem. Powstają najczęściej na opuszkach palców, stawów stopy lub podeszwach stopy nad główkami kości śródstopia.


Grzybica paznokci Grzybica paznokci

objawia się przebarwieniami płytki paznokcia oraz jej łuszczeniem, rozwarstwieniem i zgrubieniem. Miejsca, w których najczęściej można się zarazić to baseny, łaźnie, sauny. Do infekcji może dojść również przez używanie cudzych butów, skarpet oraz przyborów do pedicuru.


Grzybica stóp Grzybica stóp

objawia się zaczerwienieniem skóry, świądem, drobnymi pęcherzykami oraz złuszczeniem naskórka. Niedoleczenie grzybicy stóp prowadzi do jej częstych nawrotów. Nie należy też próbować leczenia domowymi sposobami, gdyż można doprowadzić w ten sposób do namnożenia grzybów. W przypadku zaobserwowania objawów choroby należy zasięgnąć porady specjalisty.


Wrastające paznokcie Wrastające paznokcie

powodują dyskomfort. W miarę wrastania paznokcia pojawiają się bóle, które mogą nawet uniemożliwić chodzenie. Przyczynami wrastających paznokci są m.in. nieprawidłowe obcięcie,nieodpowiednie obuwie,różnego rodzaju urazy,wykonywanie niektórych ćwiczeń fizycznych, nawracająca grzybica, nadwaga oraz wrodzone predyspozycje do wrastania paznokci.


Stopa cukrzycowa Stopa cukrzycowa

jest jednym z najgroźniejszych powikłań cukrzycy. Objawia się niedostatecznym ukrwieniem stóp, co zmniejsza ich wrażliwość bólową, utrudnia gojenie się ran i owrzodzeń świadczących o postępującym procesie martwiczym. Osłabieniu ulega struktura kości i stawów, w efekcie czego dochodzi do deformacji stopy uniemożliwiającej chodzenie.


Nadpotliwość Nadpotliwość

stóp to uciążliwa przypadłość, objawiająca się nadmiernym wydzielaniem potu przez gruczoły potowe. Jest to nie tylko niekomfortowe, ale również może prowadzić do licznych infekcji.


Pękające pięty Pękające pięty

są to szczeliny, zwykle tylko w zrogowaciałej części naskórka. Bywa jednak, że są o wiele głębsze i sięgają aż do skóry właściwej. Wtedy pięty bolą przy każdym kroku, krwawią, a niekiedy nawet ropieją. Przyczynami pękania skóry na piętach są źle dobrane obuwie, nadwaga czy też nieodpowiednia dieta prowadząca do nadmiernego wysuszania skóry i utraty jej elastyczności.


Wkręcające się paznokcie Wkręcające się paznokcie

charakteryzują się zawiniętymi bocznymi fragmentami płytki, tworząc kształt rurki. Nie uszkadzają tkanki, a dolegliwości bólowe powoduje ściśnięte przez płytkę łożysko. Przynami są nieprawidłowe skręcanie płytki paznokcia, nieodpowiednie obuwie, choroby kości i stawów, a także suchość płytki paznokcia.


Grube paznokcie Grube paznokcie

powstają na skutek tarcia paznokci w ciasnym obuwiu, mogą być przypadłością genetyczną, jak również są efektem różnych chorób – m.in. łuszczycy, czy cukrzycy. Występują także przy infekcjach grzybiczych. Grube paznokcie mogą doskwierać i utrudniać chodzenie.


Suchość skóry stóp Suchość skóry stóp

objawia się z reguły złuszczeniem naskórka, swędzeniem, pieczeniem i szorstkością skóry. Zdarzają się również przebarwienia naskórka. Powodem suchości skóry kończyn dolnych są zaburzenia pracy układu krwionośnego.


Rekonstrukcja paznokcia Rekonstrukcja paznokcia

wymagana jest najczęściej w przypadku uszkodzeń mechanicznych, na skutek których odkleja się paznokieć lub jego część, a także w przypadku zmian chorobowych prowadzących do powstawania ubytków na płycie paznokcia. Uszkodzone paznokcie należy poddać rekonstrukcji, gdyż ich niezabezpieczenie może prowadzić do bolesnych podrażnień i stanów zapalnych.


Kurzajki (brodawki) Kurzajki (brodawki)

powstają na skutek słabego układu odpornościowego człowieka, a także występują u osób cierpiących na nadpotliwość stóp i często odwiedzających baseny. Występują pojedynczo lub licznie tworząc trudne do wyleczenia skupiska.
Do zakażenia dochodzi poprzez kontakt z osobą chorą lub przedmiotem, z którym osoba ta miała styczność (buty, posadzka wokół basenu kąpielowego). Kurzajki czasami mogą powodować dyskomfort podczas chodzenia.